Vitopend 100 –W 24,8 / 31 KW

piec gazowy Viessmann Vitopend 100 –W 24,8 / 31 KW

piec gazowy Viessmann Vitopend 100 –W 24,8 / 31 KW

Wydajny, trwały, atrakcyjny cenowo, jeden z najmniejszych i najbardziej cichych kotłów grzewczych w tej grupie produktów. Dzięki eleganckiemu wzornictwu i zwartej budowie kocioł idealnie nadaje się do zainstalowania w pomieszczeniach mieszkalnych. Szczególnie wygodny w montażu dzięki niewielkiemu ciężarowi i systemowi połączeń Multi-Steck. Nie wymaga zachowania żadnych odstępów serwisowych. Dzięki wysokiej sprawności 91% sklasyfikowany jako niskotemperaturowy kocioł grzewczy zgodny z Dyrektywą EU 92/42. Dostępny jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej z zamkniętą lub otwartą komorą spalania.

vitopend-100

przekrój – piec gazowy Viessmann Vitopend 100-W

Najważniejsze zalety kotła Vitopend 100-W:

  • Wysoki komfort korzystania z ciepłej wody użytkowej (cwu).
  • Wysoka wydajność cwu kotła gazowego w wersji dwufunkcyjnej (14 litrów/min. dla mocy 31 kW) i stabilna temperatura wody użytkowej, dzięki systemowi elektronicznej regulacji.
  • Szczególnie wygodny w konserwacji i obsłudze.
  • Blok hydrauliczny AquaBloc z systemem połączeń Multi-Steck: wszystkie istotne dla prac konserwacyjnych elementy są łatwo dostępne i demontowalne od przodu.
  • Łatwa obsługa.
  • Proste w obsłudze pokrętła umożliwiają szybkie nastawianie temperatury wody grzewczej i wody użytkowej. Na uniwersalnym przyrządzie (termometr / manometr) można odczytać aktualną wartość ciśnienia w instalacji oraz temperaturę wody grzewczej. Vitopend 100-W posiada wbudowany system diagnostyczny, umożliwiający na podstawie sygnałów diod identyfikację trybów pracy i stanów awaryjnych. W kotłach gazowych Vitopend 100-W wbudowany jest elektroniczny regulator obiegu kotłowego do pracy z podwyższoną temperaturą wody kotłowej, z wbudowanym systemem diagnostycznym i systemem ochrony przed zamarzaniem.
  • Wygodne sterowanie ogrzewaniem z dowolnego pomieszczenia

Kocioł Vitopend 100-W może współpracować z termostatem pokojowym:

  • Vitotrol 100 typ UTDB – Termostat pokojowy do sterowania temperaturą instalacji w pomieszczeniu głównym (wiodącym)
  • Vitotrol 100 typ UTDB-RF – Dobowy termostat zegarowy z wbudowanym zegarem sterującym (cyfrowym)

Doskonale wzajemnie dopasowane elementy montażowe
Do połączenia urządzenia z instalacją wodną i gazową dostępne są dwa zestawy montażowe z prostymi podejściami do każdej instalacji lub z kątowym podejściem. Dla oszczędności miejsca pod kotłem i podniesienia estetyki urządzenia można zastosować dopasowaną wzorniczo do kotła osłonę armatury.

 
Do góry strony